Yurt Kuralları

Güven Ankara Erkek Öğrenci Yurdu Kuralları

1) Yurt Müdürlüğü tarafından yapılacak her türlü tebligat ve çağrıya uyarak gereği yapılır.

2) Yurdun huzurunu ve düzenini bozacak hareketlerden titizlikle kaçınılır; görgü kurallarına uyulur; kıyafet ve hareketlere dikkat edilir; odalar ve yurdun diğer bölümleri temiz ve düzenli tutulur.

3) Yurt yöneticileri, nöbetçi yöneticiler ve yurt personeline karşı ölçülü, dikkatli ve saygılı hareket edilir; personelin görevini engelleyici ve güçleştirici hareketlerde bulunmak; işlerine müdahale etmek; görevli personel ile özel sohbet toplantıları yapmak ve özel işler için kullanmak yasaktır.

4) Kişiler ile olan ilişkilerde kaba ve saygısız davranmak; gürültü etmek; başkalarını rahatsız edecek şekilde ve yüksek tonda müzik dinlemek ve TV izlemek; aynı şekilde herhangi bir müzik aleti çalmak ve şarkı söylemek yasaktır.

5) Yurt Yönetimi tarafından belirlenen son giriş saatlerine uyulur.(Hafta içi:23:00; Cuma ve Cumartesi günleri: 24:00)

6) Yurda giriş çıkışlarda, görevli personele veya sorulduğunda yurt idarecilerine yurt kimlik kartı gösterilir; gerektiğinde Yurt Müdürlüğü tarafından kontrol edilmek üzere öğrencilere ait dolap, bavul, vb. yerler açık bulundurulur.

7) Yurt Müdürlüğü tarafından tahsis edilen oda, yatak, dolap, masa, sandalye, vb.'den başka yer ve eşya işgal edilemez.

8) Odalarda bulunan yatak, dolap, masa, vb. gibi demirbaş eşyaların yerini değiştirmek veya başka yerlerde kullanmak yasaktır.

9) Dolaplarda ve odalarda akan, kokan ve bozulan yiyecek maddesi bulundurmak yasaktır.

10) Odalarda ütü, aydınlatma, ısıtma cihazları, elektrik ocağı, su ısıtma cihazı gibi cihazları kullanmak yasaktır.

11) Öğrencilere tahsis edilen kasada bulundurulmayan ve valiz odasına teslim edilen valizlerin içinde bulunan değerli eşyaların kaybından Yurt İdaresi sorumlu tutulamaz.

12) Odalarda yatılı misafir kalamaz.(Aile hariç)

13) Yurt Yönetimi tarafından belirlenen yerler ve saatler içinde konuklar kabul edilir.

14) Yurt binası ve müştemilaltında duvarlara, kapılara demirbaş eşya üzerine yazı yazmak, işaret ve şekiller çizerek zarar vermek yasaktır.

15) Sağlık sebepleri ile yurda refakatçi alınmaz.

16) Yurtta evcil de olsa hayvan beslemek yasaktır.


 

Powered by Bilgeweb